Põhisisu

Eesti Energia ja Nelja Energia avasid täna ühiselt Pakri poolsaare põhjatipus tuulepargi, mis läks maksma 62 miljonit eurot.

“Eesti Energia tootmisportfelli lisandus tõhus elektrijaam, sest tuuleolud on Pakri poolsaarel väga head,” sõnas Eesti Energia juht Sandor Liive.

Nelja Energia juhi Martin Kruusi sõnul on Paldiski tuulepark hea näide kahe energiatootja edukast koostööst, mille sünergiast on valminud Eesti üks suuremaid tuuleparke.

Pakri poolsaar on tuuleelektrijaama rajamiseks hea koht, kuna poolsaare paeplatoo asub 21-24 meetrit merepinnast kõrgemal ja seal on head tuuleolud.

Tuulikute kõrgus kõige ülemise tipuni on maapinnast 135 meetrit. Paldiski tuulepargi tuulikud on toodetud Saksamaal rahvusvahelise tuulikutetootja GE Wind Energy poolt.

Kokku püstitati Pakri poolsaarele 18 uut 2,5megavatise nimivõimsusega elektrituulikut, millest üheksa kuulub Eesti Energiale ja üheksa Nelja Energiale.

Koos vanemate Pakri tuulikutega katavad poolsaarele rajatud tuuleelektrijaamad kokku ligi 50 000 keskmise tarbimisega Eesti pere elektrivajaduse.

Pakri poolsaarel toodetakse elektrienergiat 2004. aastast, mil elektrivõrguga ühendati esimene Nelja Energiale kuuluv tuulik. Tänaseks on Pakri poolsaarel kokku 26 elektrituulikut, millest 17 kuuluvad Nelja Energiale ja üheksa Eesti Energiale. Tuulikute võimsus kokku on 63,4 MW.

Paldiski on ka esimene linn Eestis, kus toodetakse 100% taastuvat elektrienergiat, millest jagub rohkemaks kui linn tarbib.

Tuulepargi generaatorite, tiivikute ja mastide lossimist Paldiski Lõunasadamas teostas ESTEVE Terminal AS.